Засоби для прибирання квартири після ремонту
особливості вибору та застосування
Зміст
Ремонт - досить непростий період у житті, який навіть після свого завершення залишає безліч слідів та наслідків у приміщенні. Житло після закінчення ремонтних робіт потребує капітального прибирання. І зробити його власноруч досить складно. Але немає нічого неможливого, потрібно лише правильно підійти до вирішення цього завдання, зокрема запастись відповідною побутовою хімією. Але якими мають бути засоби для прибирання квартири після ремонту? І без чого тут точно не обійтися? Спробуємо розібратися детальніше.
Специфіка засобів для прибирання квартири після ремонту
Після ремонтних робіт поверхні в будинку залишаються покритими пилом, слідами клею, фарби та інших оздоблювальних матеріалів. Тому засоби для прибирання квартири після ремонту повинні забезпечувати не тільки поверхневу чистоту, а й забезпечувати ретельне видалення специфічних залишків.
Засоби для прибирання після ремонту відрізняються від звичайної побутової хімії з мас-маркету:
-
Великою силою очищення. Після ремонту на поверхнях можуть залишитися стійкі забруднення, такі як фарба, клей, цементні залишки та ін. Звичайні мийні засоби можуть не впоратися з такими слідами.
-
Безпекою для поверхонь. Нові або свіжовідремонтовані поверхні можуть бути особливо чутливими до агресивних хімічних речовин. Засоби для збирання після ремонту повинні забезпечувати максимальну чистоту без пошкодження кахлю, ламінату, пластику, металу та ін.
-
Універсальністю. Відмінним вибором будуть кошти, які розроблені з урахуванням широкого спектра потенційних завдань з очищення, щоб полегшити збирання після завершення робіт.
Які засоби допоможуть впоратися із забрудненнями після ремонту?
Якщо ви вибираєте мийні засоби для прибирання у квартирі після ремонту, то у вашому арсеналі повинні бути:
-
засоби, здатні видалити залишки затірки з керамічної плитки, наприклад Чистолайн WC;
-
універсальні мийні засоби, здатні очистити різні поверхні, починаючи від підлоги та закінчуючи дверима, меблями тощо, наприклад, Чистолайн Універсал;
-
засоби для очищення скла - важливо, щоб вони швидко витиралися насухо та не залишали після себе неохайних розводів, відмінного ефекту допоможе досягти Чистолайн Скло;
-
кислотні засоби з дезінфекційними властивостями - вони приведуть в ідеальний стан вашу сантехніку, наприклад, Чистолайн Ванна кімната.
Це лише мінімальний набір різноманітної хімії, яка поверне свіжість та чистоту у свіжовідремонтовану квартиру.
Що ще потрібне для прибирання в будинку після ремонту?
Звичайно, мийні засоби для прибирання – це лише верхівка айсберга. Якщо вам потрібно навести лад у квартирі після ремонтних робіт, вам точно не обійтися без пилососа. При цьому варто заздалегідь запастися одноразовими мішками для пилу, а краще віддати перевагу спеціальній будівельній моделі, можливо, з мийними функціями. Крім того, вам знадобляться:
-
захисні рукавички – краще використовувати їх, не знімаючи, щоб шкіра не постраждала від пилу та хімікатів;
-
респіратор - будівельний пил шкідливий для дихальної системи, він може викликати подразнення та кашель, тому при прибиранні краще захистити себе від його впливу;
-
ганчір'я для вологого та сухого прибирання;
-
серветки з мікрофібри - добре видаляють забруднення, вбирають вологу, легко очищаються при ополіскуванні;
-
губки та миски або відра;
-
пакети для сміття.
Якщо вам доведеться проводити прибирання на висоті або в важкодоступних місцях, важливо запастися драбиною. Не варто споруджувати піраміди зі стільців або вилазити на стіл, це дуже небезпечно, адже у разі падіння ви можете сильно травмуватися.
Практичні рекомендації
Щоб прибирання було ефективним і менш трудомістким, дотримуйтесь кількох простих порад і рекомендацій:
-
сплануйте план дій заздалегідь, щоб мати під рукою всі необхідні матеріали та засоби;
-
працюйте в одязі, який не шкода — все одно вам доведеться його, швидше за все, викинути;
-
не починайте вологе прибирання до повного усунення пилу (пилососом), інакше воно буде неефективним і поверхні можуть покритися розводами;
-
не забувайте про провітрювання - воно не тільки усуне запахи будівельних матеріалів, а й знизить вираженість запаху мийних засобів;
-
для усунення липких слідів скотчу скористайтесь засобом для миття вікон та шибок;
-
не забувайте про очищення вентиляційних отворів та кондиціонера, адже вони можуть забиватися пилом та будівельними залишками.
Після закінчення прибирання заберіть весь свій арсенал і проведіть фінальну інспекцію, щоб переконатися, що жодного місця не було пропущено.