Новини

Як прибрати цвіль у ванній кімнаті? Чищення ванної та душової кабіни

Як прибрати цвіль у ванній кімнаті? Чищення ванної та душової кабіни

Зміст

Цвіль у ванній кімнаті виникає дуже часто. Це найпоширеніша проблема і в приватних будинках, і у квартирах. Вона з'являється в умовах підвищеної вологості та при недостатній вентиляції. В результаті постійної вогкості та тепла у ванній кімнаті створюються ідеальні умови для росту грибка. І пліснява, яка з'являється на стінах, не лише порушує зовнішній вигляд та структуру поверхонь. Вона також може провокувати серйозні проблеми зі здоров'ям. Доведено, що грибок здатний викликати алергічні реакції та хвороби дихальних шляхів. Але як позбутися плісняви ​​у ванній кімнаті? Спробуємо розібратися детальніше.

Чому у ванній виникає цвіль?

Коріння появи плісняви ​​у ванній кімнаті криється в спеціальному мікрокліматі, який підтримується в цьому приміщенні. Регулярне накопичення пари від гарячої води, тепло та вогкість сприяють підтримці високого рівня вологості. І це ідеально комфортні умови для грибка. Утворенню плісняви ​​сприяє:

  • відсутність гарної вентиляції;

  • повільне висихання поверхонь;

  • відсутність гарної сушки для рушників;

  • пар, який накопичується у приміщенні після душу.

І нерідко у ванній кімнаті мешкає особливо небезпечний різновид грибка - чорна пліснява. Вона продукує у довкілля токсичні спори, здатні шкодити здоров'ю. Також така пліснява утворює стійкі плями, впоратися з якими непросто.

Часті зони ураження: де з'являється цвіль

У ванній кімнаті цвіль може локалізуватися на різних ділянках, зокрема на:

  • швах плитки - настінної та підлогової;

  • стелі, особливо по кутах;

  • полицях;

  • душовій фіранці;

  • зовнішніх кутах ванни;

  • місці стиків ванни та раковини;

  • різних елементах душової кабіни;

  • зливі-переливі (другому зливі).

Помітити її можна неозброєним оком. Спочатку вона виглядає як невеликі чорні крапки, а потім зливається у більші плями та вогнища.

Як позбутися цвілі у ванній кімнаті?

Усунути грибок у ванній дуже непросто. Вся річ у тому, що пліснява з легкістю поширюється крихітними спорами, які не видно оку. І вони здатні укорінюватися навіть у мікротріщинах на різних поверхнях. Крім того, пліснява глибоко проникає у всі пористі матеріали (наприклад, ті ж шви між плиткою), тому повністю її видалити практично нереально. Але водночас у домашніх умовах можна усунути видимі прояви плісняви ​​та значну частину її спор, а також вживати заходів щодо профілактики повторної появи.

Багато людей, намагаючись розібратися, як позбутися плісняви ​​у ванній кімнаті, обирають народні рецепти - засоби на основі оцту, соди, перекису водню та інших підручних засобів. Але такі суміші мають кілька важливих недоліків:

  • вимагають сил та часу при приготуванні;

  • можуть бути агресивними для рук та дихальної системи;

  • можуть пошкоджувати поверхні ванної кімнати;

  • мають переважно поверхневий ефект і не діють на глибокі шари, де зберігаються спори.

Експерти не рекомендують експериментувати, краще віддати перевагу спеціалізованим товарам, які дадуть стійкий ефект. Серед продуктів, які можуть використовуватися для боротьби з пліснявою, можна виділити:

  • Чистолайн Ванна кімната. Це дезінфекційний мийний засіб, який може використовуватися для боротьби з початковим ступенем грибка та для профілактики його повторної появи. У його складі — алкілдиметилбензиламмоній хлорид, який має антисептичну та дезінфекційну дію. Він ефективно знищує грибки, які ще не встигли вкоренитись глибоко. Також у складі засобу є лимонна кислота та неіоногенні ПАР, які допоможуть очистити компоненти ванної кімнати до блиску.

  • Саніліт СТ. Цей засіб з високою концентрацією натрієвої солі дихлорізоціанурової кислоти (88%) буде ефективним навіть проти важких цвілевих уражень. При його розчиненні у воді виділяється активний хлор, який має потужні протигрибкові властивості. Він знищує і грибки, і їх спори. Також у складі засобу є інші компоненти, які збільшують його ефективність.

Варто враховувати, що застосування засобів з активним хлором потребує дотримання банальних правил техніки безпеки. Працювати з ними варто в рукавичках та масці, а після роботи - провітрити приміщення.

Як позбутися цвілі в душовій кабіні?

Душова кабінка являє собою замкнутий простір, де спостерігається ще гірша циркуляція повітря, ніж у ванній кімнаті. Звичайно ж, ризик того, що там може з'явитися пліснява, дуже великий. Але як її усунути? Потрібно підійти до цього питання комплексно:

  • Обробіть стики та шви. Ви можете спочатку використовувати звичайний мийний засіб та жорстку щітку. Вимийте добре всі стики та шви, після чого дайте їм трохи просохнути та нанесіть спеціалізований засіб, наприклад, розчин Саніліт СТ.

  • Очистіть скло та двері. Якщо тут поки цвілі немає, впоратися з цим завданням допоможе Чистолайн Ванна кімната. Місця, де з'явився грибок, можна додатково обробити агресивнішою побутовою хімією - Санілітом СТ.

  • Обробіть душовий піддон. Тут рідко з'являється пліснява, але це місце також потрібно підтримувати у чистоті. Чистолайн Ванна кімната відмінно впорається з таким завданням.

Після успішного видалення цвілі у ванній кімнаті та душовій кабінці не забудьте про те, що цвіль легко може з'явитися повторно. І щоб уникнути її появи, потрібно обов'язково організувати вентиляцію та регулярно провітрювати у приміщенні. Це допоможе знизити вологість. Також можна використовувати вологопоглиначі, щоб усунути надлишок вологи. Ще один важливий аспект профілактики появи плісняви ​​- регулярне оброблення поверхонь захисними засобами, наприклад, Чистолайн Ванна кімната, для профілактики появи грибка.